Uvajanje digitalizacije na vseh področjih poteka postopoma. Na področju kmetijstva oziroma t. i. pametnega kmetijstva se v zadnjih letih vse bolj uporablja sodobna informacijska in komunikacijska tehnologija (IKT), kot so natančna merilna oprema, senzorji, tipala, sistemi geo-pozicioniranja, brezpilotna letala, robotika, pa tudi Big Data (velike podatkovne zbirke), internet stvari in umetna inteligenca.
Razlog za uvajanje digitalizacije je vsekakor ekonomski lahko pa prinese tudi številne druge velike koristi v zvezi z varovanjem okolja, precizno porabo surovin in dobrin, optimizacijo poslovnih procesov, ipd.
Največja ovira pri digitalizaciji na območju LAS Haloze 2021-2027 je povezana z infrastrukturo. Pomanjkanje dostopnosti do širokopasovnih povezav omejujejo dostop do digitalnih vsebin in storitev. Na območju LAS Haloze 2021-2027 je glede na strategijo Digitalna Slovenija zagotavljanje internetnih priključkov v izredno slabem stanju. Na sliki so prikazane občine z zeleno barvo, ki zagotavljajo 80% priključkov nad 30 Mb/s. Občine s turkizno modro-modro barvo imajo med 50% in 80% priključkov nad 30 Mb/s. Vse občine, ki so obarvane z rdečo barvo pa majo manj kot 50% priključkov nad 30 MB/s. V primeru LAS Haloze 2021-2027 so štiri občine od šestih na območju obarvane z rdečo barvo. Vse štiri občine (Žetale-210, Podlehnik-204, Cirkulane-205, Zavrč-208) dosegajo zadnja mesta po rangu med 2010-timi občinami v Sloveniji.